Haber

Kocaeli’nin konuk çocukları doyasıya eğlendi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, deprem bölgelerinden gelip KYK yurtlarında kalan çocuklar için moral etkinliği düzenledi.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Kahramanmaraş’ta yaşanan depremlerin ardından çocukların yaşadıkları travma sürecini atlatabilmeleri için çeşitli etkinlikler düzenliyor. Son olarak deprem bölgelerinden gelip Aslanbey KYK yurdunda kalan çocuklar için moral etkinliği düzenleyen Büyükşehir, Kocaeli’li misafir çocukların doyasıya eğlenmesini sağladı.

KOMİK VE DRAMA GÖSTERİMİ

Büyükşehir Belediyesi tarafından İzmit Beyaz Gönüller Eğitim ve Geliştirme Merkezi’nde düzenlenen etkinliğe 3-6 yaş arası 28 çocuk katıldı. Sarsıntı bölgesindeki illerden çocuklar için ilk kez çizgi film gösterimi yapıldı. Beyaz Kalpler çalışanının hazırladığı ikramlar da büyük bir zevkle çizgi film izleyen çocuklara ikram edildi. Ardından drama etkinliklerine geçen çocuklar, anlatılan heyecan dolu masallarla farklı dünyaları gezdiler. Dolu dolu olan etkinlikte çocuklara anneleri de eşlik etti.

KEK KEK

Her şeyin çocuklar için düşünüldüğü etkinlikte, doğum günü olan minikler için de pasta kesildi. Mumları tek tek söndüren çocuklar doyasıya eğlendi. Motivasyon etkinliğine Anne Kent eğitmenleri de katıldı. Antrenörler eşliğinde eğlenceli atletizm, halat çekme, çuval yarışı ve yüz boyama oynayan çocukların sevinci görülmeye değerdi.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu